banner
vote

Interaktywny kurs języka SQL

Witaj na stronie poświęconej językowi SQL. Witryna została stworzona z myślą o osobach rozpoczynających naukę tego języka, pragnących zdobyć wiedzę, ujrzeć przykłady zastosowań oraz samemu sprawdzić swoją biegłość w posługiwaniu się nowym językiem. Dlatego strona obejmuje w większości podstawowe zagadnienia i jest niezbędnym wprowadzeniem do zdobywania szerszej wiedzy w tej dziedzinie.

Strona ta bierze udział w konkursie Notatki w internecie organizowanym przez JM Rektora przy współudziale Centrum e-Learningu AGH mającym na celu stworzenie materiałów dydaktycznych do rozwoju technologii e-learningowej uczelni.

Opiekunem Naukowym tej pracy jest Pani dr inż. Grażyna Krupińska, a materiały e-learningowe tworzone są w ramach przedmiotu Bazy danych I. Ja nazywam się Michał Drobniak, jestem studentem Informatyki Stosowanej Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH i mam nadzieję, że strona ta umożliwi wam poznanie w dobrym stopniu języka SQL.

Jak korzystać ze strony

Witryna podzielona jest na 4 działy:
  • I: Wstęp - o stronie, jak z niej korzystać, schemat bazy użytej w przykładach, ogólny opis języka SQL
  • II: Materiał podzielony jest na 3 części ze względu poziomu trudności zagadnień i zadań:
  • III: Ćwiczenia - zbiór zadań zamieszczonych wcześniej na wszystkich poziomach II działu. Dla osób, które chcą sprawdzić swoją biegłość w posługiwaniu się językiem SQL.
  • IV: Test - dla osób, które chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat SQL
W dziale II i III udostępniony jest interfejs do komunikacji z bazą danych, który pozwala na napisanie własnego zapytania sql, będącego rozwiązaniem zadania i wykonanie go z poziomu tej strony. Wyniki zapytań wpisanych przez użytkownika są porównywane z poprawnymi wynikami, a w przypadku błędów zwracany jest odpowiedni komunikat.

Zagłosuj na tę stronę w konkursie

Na stronie konkursu wybierz pracę "Interaktywny kurs języka SQL" i zagłosuj. vote

Powodzenia!