3. Projektowanie e-tywności

 

Projektując wszystkie zadania i e-tywności na kursie online, kierowałam się celami S.M.A.R.T.:

    • Skonkretyzowany (ang. Specific) – każde zadanie starałam się dokładnie opisać i jednoznacznie sformułować, aby uczestnicy kursu nie mieli problemu ze zrozumieniem, na czym polega zadanie i jaki jest jego cel.
    • Mierzalny (ang. Measurable) – wszystkie zadania, dla których miało to sens, są punktowane oraz mają określony punktowy próg zaliczeniowy. Warunki przyznawania punktów, maksymalna ilość punktów do zdobycia oraz próg zaliczeniowy są zamieszczone przy każdym zadaniu.
      Warunki ukończenia całego kursu są przestawione w osobnym rozdziale Przewodnika po kursie.
    • Osiągalny (ang. Achievable) – zadania są tak przygotowane, aby na podstawie zdobytej wcześniej wiedzy oraz załączonych wskazówek było możliwe ich wykonanie. Zadania wymagają od uczestnika nie tylko przyswojenia i zrozumienia informacji, ale również zastosowania lub analizy i przetworzenia wiadomości.
      Część zadań jest indywidualnych, ale często są uzupełnione dyskują z innymi uczestnikami kursu lub możliwością porównania swojego rozwiązania z rozwiązaniami przedstawionymi przez inne osoby. Niektóre zadania zaprojektowane są jako zadania grupowe i wymagają współpracy w zespole.
    • Istotny (ang. Relevant) – jasno określony cel każdego zadania pomaga zrozumieć uczestnikom kursu znaczenie i sens wykonania danego ćwiczenia.
    • Określony w czasie (ang. Time-bound) – wszystkie zadania mają określony orientacyjny czas przeznaczony na jego wykonanie (np. 30 min). Zawsze również ustalam ostateczny termin oddania zadania - podaję datę i godzinę, do których przyjmuję zadania za pośrednictwem platformy MOODLE. Definiuję to w ustawieniach danego zadania: Edytuj ustawienia / Dostępność. Na tym kursie z oczywistych powodów terminy oddania zadań nie są ustalone, ale warto o tym pamiętać na rzeczywistym kursie. 

 

Powyższe informacje zamieszczałam w opisach poszczególnych zadań i tabelkach podsumowujących warunki ukończenia danej e-tywności. Przykład takiej tabelki zamieszczam poniżej:

Orientacyjny czas wykonania zadania: 20 minut.

Aby ukończyć zadanie, wykonaj następujące polecenia:

    • sformułuj samodzielnie pytanie (w odniesieniu do pytania na filmie),
    • poszukaj na nie odpowiedzi i opublikuj je na forum,
    • przeczytaj pytania i odpowiedzi innych osób; skomentuj wpisy dwóch osób: czy sformułowane pytanie rzeczywiście odnosi się do pytania na filmie i czy udzielona odpowiedź jest prawidłowa.

Max. ilość punktów: 6,0 pkt.

Próg zaliczeniowy: 3,0 pkt.